Spektakle taneczne w Teatrze V6

Spektakle gościnne

Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela

Po raz kolejny Teatr V6 gości Festiwal Teatralna Karuzela!

 

Informacje o spektaklach granych na scenie przy Żeromskiego 74 TUTAJ

 

***

 

O Festiwalu

 

IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela / Kula Fabula

 

25 maja – 2 czerwca 2019 r.

 

Duch opowieści unosi się nad naszymi głowami. Jeśli podniesiemy je ponad codzienne czynności i sprawy, być może uda nam się go dostrzec. Przy odrobinie wiary w potęgę narracji, w sens tworzenia historii, w moc konstruowania światów alternatywnych zdołamy uruchomić żywioł, który inspirował naszych rodziców i dziadków. Spróbujemy podążyć za nim, spróbujemy go uchwycić. Jak różne przybierze kształty wie każdy, kto choć raz zaufał opowieści. Aby lepiej go zrozumieć nadaliśmy mu imię – Kula Fabula.

 

Kula Fabula ma moc budowania wspólnoty i zacieśniania więzi. Pomaga nam odnaleźć się w tym świecie i zrozumieć jego działanie. Daje narzędzia do walki z potworami i złoczyńcami czyniąc z nas dzielnych rycerzy, pomaga oswoić lęki. Kula Fabula to uśpiony wulkan nieograniczonej wyobraźni, z którego możemy czerpać do woli. Wystarczy po nią sięgnąć, aby otworzyły się przed nami niezbadane światy i fantastyczne postaci.

 

Wokół Kuli Fabuli będzie się kręcić tegoroczna Teatralna Karuzela. IX edycja Festiwalu zakończy Sezon Podróży, a rozpocznie Sezon Opowieści. Spotkamy się w różnych przestrzeniach, aby wspólnie dzielić się naszymi historiami, doświadczeniami i marzeniami. Teatralna Karuzela stworzy, dzieciom, rodzicom, opiekunom i nauczycielom, przestrzeń do kreatywnego działania. Do Łodzi przyjadą polskie i zagraniczne zespoły, a miasteczko festiwalowe w Parku Źródliska stanie się miejscem różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Naszym celem będzie odnowienie ducha opowieści, wybudzenie Kuli Fabuli. Jaką historię opowiemy zależy tylko od nas. Na chwilę czas się zatrzyma, a nasze światy połączą się w jedną niezwykłą opowieść.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i ze środków Urzędu Miasta Łodzi.