Spektakle taneczne w Teatrze V6

Spektakle gościnne

JAKI TAKI

„Jaki Taki” Teatru Puppetterra

w reżyserii Jarosława Figury
gościnnie w Teatrze V6 w Łodzi

 

13 i 14 kwietnia 2019
godz. 18.00

bilety: 30zł

czas trwania: 1 godz
/po przedstawieniu zapraszamy na dyskusje z twórcami spektaklu/

 

***

JakiTaki – jest, wciąż pyta i błądząc w życiu, szuka odpowiedzi.
Jak żyć i po co?
Potrafi czuć i myśleć, a ciągle ulega – pokusom świata.
Skąd przybyliśmy?
Kim jesteśmy?
I dokąd zmierzamy?
Każdy z nas chciałby wiedzieć. Każdy JakiTaki. To niezbędny warunek do poczucia szczęścia. Ukrytego głęboko, we wnętrzu człowieka. Wnętrze ludzkie - wielka tajemnica. Raz nienawidzi, innym razem kocha. Dlaczego tak się dzieje? Nikt do końca nie wie. Wszyscy czuliby szczęście poznając odpowiedź. Ale najpierw, by je poczuć, trzeba się oczyścić. Wyrzucić z siebie to wszystko, co boli. Usłyszeć szepty naszego sumienia. Albo zagłuszyć. Mamy wolny wybór. Wtedy szczęście, po chwili, smakuje inaczej.

Spektakl o złożonych relacjach głównego bohatera z własnym ojcem , matką i licznymi kobietami, które spotkał na swojej drodze. O niemożności pełnego spełnienia w życiu. Być może nastąpi ono dopiero w kontakcie z szerokopojętym Bogiem, którego szuka. W tych poszukiwaniach, za każdym razem przeszkadza jakaś demoniczna siła, niszcząca międzyludzkie kontakty. Wrzucająca człowieka w szereg uzależnień. Przedstawienie oparte na faktach z życia występującego  w sztuce aktora


JAKI TAKI - TRAILER


autorski spektakl Jarosława Figury

reżyseria: Jarosław Figura
muzyka: Julia Owczarek
ruch sceniczny: Ilona Gumowska

występują: Kamil Witaszak i Jarosław Figura
głos matki: Katarzyna Stanisz

/premiera: Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, 8 października 2016 r./

 

***

Jarosław Figura– reżyser, scenograf  i od 28 lat aktor Sceny Plastycznej KUL, absolwent filologii polskiej UMCS w Lublinie i PSRTDM PWST we Wrocławiu; występował na scenach większości krajów europejskich, a także w Australii, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Peru, Indiach, Egipcie, Iranie, Libanie i Syrii.

 

Kamil Witaszak– aktor, performer, tancerz; absolwent PWST we Wrocławiu; na co dzień związany z Teatrem Lalek Arlekin w Łodzi; pracował w teatrze lalkowym w Cieszynie (Tesinskie Divadlo), w Cyrku Ocelot; współpracował z Teatrem Polskim i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

 


 

Szczegółowe informacje i rezerwacje:

Biuro Obsługi Widzów Teatru V6

tel. 600 220 666, email: biuro@teatrv6.pl

Biuro i kasa czynne od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.