Spektakle taneczne w Teatrze V6

Spektakle gościnne

DRACULA

 

UWAGA! Bilety wyprzedane.

13 marca 2017 (poniedziałek),
godz. 9:30 i godz. 12.30

14 marca 2017 (wtorek),
godz. 9.00 i godz. 12.00

Koszt: 25 zł.
Wstęp bezpłatny dla opiekunów grup.
1 opiekun przypada na grupę 15 osób.
Czas trwania: 1 godz. 50 min. 
(w tym 1 przerwa)

Wampir Dracula to jeden z najsilniejszych i najbardziej przerażających współczesnych mitów. Uniwersalny charakter tej postaci został niejako spłaszczony przez powieści graficzne oraz produkcje z Hollywood. Brytyjski Teatr odkrywa mit na nowo i przedstawia postać wielkiego Wampira w odniesieniu do porządków współczesnego świata oraz zmusza widzów do zastanowienia się nad głębszym przesłaniem, które niesie za sobą ta postać w kontekście do aktualnych problemów społecznych.
Nowy Dracula wysysa więcej niż tylko krew – odbiera życiodajną siłę z naszej planety i jej mieszkańców. Zatapia kły w żyłach Ziemi i wlewa do wnętrza zabójcze dla życia płyny i związki chemiczne oraz wyniszcza jej powierzchnię. Przeciwko niemu zwróciły się sprzymierzone siły Ekologii – chcą wbić symboliczny kołek w jego mroczne serce, aby uratować przyszłość nas wszystkich.
Historia przedstawiana w spektaklu jest wierna oryginałowi i przybliża postaci przedstawione w powieści: demonicznego Hrabiego, jego przerażonego agenta nieruchomości – Harkera, Minę – żonę Harkera, przyjaciółkę Miny – Lucy, która zmienia się w Wampirzycę oraz Van Helsinga – naukowca. Czy uda im się zniszczyć Draculę?

Reżyseria: Paul Stebbings
Scenariusz: Paul Stebbings i Phil Smith
na podstawie powieści Brama Stoker’a
Muzyka: John Kenny
Obsada: aktorzy TNT Theatre Britain 

Szczegółowe informacje i rezerwacje:
Biuro Obsługi Widzów
tel. 600 220 666, email: biuro@teatrv6.pl
Czynne od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 17.00.
Poniedziałki, soboty i niedziele nieczynne.